SIK SORULAN SORULAR

Ana Sayfa  →  LR  →  Sık Sorulan SorularSIK SORULAN SORULAR


LR Health & Beauty nedir?
LR Health & Beauty ; 1985 yılından bu yana 30 ülkede faaliyet gösteren, sağlık ve güzellik ürünleri üzerine üretim yapan dünyaca ünlü bir Alman firmasıdır.

LR , hangi ülkelerde faaliyet göstermektedir?
Almanya , Türkiye , Avusturya , Arnavutluk , Avustralya , Belçika , Bulgaristan , Çek Cumhuriyeti , Danimarka , Fransa , Finlandiya , Güney Kore , Hollanda , İtalya , İsveç , İsviçre , İspanya , Kazakistan , Lüksenburg , Liechtenstein , Macaristan ,Norveç , Portekiz , Polonya ,Romanya , Slovakya , Rusya , Ukrayna , Yunanistan , Yeni Zelanda

LR bünyesinde hangi ürünler bulunmaktadır?
 ZEITGARD Cihazları ( Temizleme - Kırışıklık )
 Anti-Aging Serisi ( Çeşitli yaş grupları için 5 seri )
 Parfüm Serisi ( Erkek ve Kadın serileri )
 Makyaj Serisi ( Colours ve Deluxe serileri )
 Saç Bakım Serisi ( Her saç tipi için bakım, şekillendirme ve saç kaybı )
 MicroSilver Serisi ( Özel bakım serileri )
 Aloevera Serisi ( Özel bakım serileri )
 Racine Bakım Serisi ( Kişisel bakım serisi )
 Algetics Bakım Serisi ( Kişisel bakım serisi )
 Bebek - Anne Serisi
 Güneş Bakım Serisi
 Gıda Takviyeleri

LR da hangi rahatsızlıklarına çözüm bulunur ?
Egzama, sedef, varis, sivilce, doğum sonrası çatlaklar, güneş lekeleri, çiller, uçuk, selülit, el-ayak ve ağız hastalıkları, mantar, gül hastalığı, kepek, isilik, topuk çatlağı, nasır, hemoroid, bağırsak sorunları, kaş ve kirpik uzatma, migren ağrıları, batık, kırışıklık, siyah nokta, et beni, batık, kepek, yeni ve eski izler, basit yanıklar, saçkıran, saç dökülmeleri, göz altı morluk ve torbaları, pişik

LR ürünlerinin içeriklerinde zararlı kabul edilen maddelerden var mı?
Ürünlerde zararlı kanserojen maddeler bulunmamaktadır. LR ın bu konudaki hassasiyeti bellidir. Paraben, boya, kurşun, petrol malzemeleri, silikon, sentetik yağlar, hayvansal içerik bulunmamaktadır. LR parfüm serisini astım hastaları dahi kullanabilmektedir.

LR' a karar verirken ilk yapmam gereken nedir?
Lr' a adım atmak ve büyüyerek ilerleyen bu firmanın bir an önce parçası olmak ilk yapılması gereken şeydir. LR, geçen seneden bu yana ülkemizde %400 büyüme göstermiştir. Ne kadar erken dahil olursanız çevrenizdeki insanları siz firmayla tanıştırırsınız ve başka iş ortaklarının çevrenizdekileri bu firmayla tanıştırmasına engel olmuş olursunuz. İlerleyen zamanda herkes LR'a dahil olmuş, kullanıcı veya iş ortağı olarak hayatlarına devam edeceklerdir.

LR' a nasıl iş ortağı olunur ?
LR' a benim gibi daha önce iş ortağı olmuş kişiler aracığıyla iş ortağı olabilirsiniz.

LR 'a iş ortağı olmak için giriş ücreti veya aidat gerekir mi?
Lr da giriş ücreti veya aidat yoktur. Lr' a ilk siparişinizle birlikte üye olabilirsiniz, bunda da seçim size kalmıştır.

LR da kaç farklı üyelik paketi bulunmaktadır?
Lr' a ilk defa üye olurken tercih edebileceğiniz 3 farklı seçenek bulunmaktadır.

1- İş Geliştirme Seti
Bu paket LR’ın en çok satılan ve kullanılan Aloe Vera ürünlerinden oluşmaktadır. 19 tane tam boy cilt bakım ürününü 539,80 TL yerine 349 TL’ye indirimli alıyorsunuz. Ek olarak 34 tane parfüm numunesini içeren 70 tl değerindeki Starbox parfüm testerları kutusu hediye olarak gelir. Ayrıca tüm iş evrakları, kataloglar, planlamalar kutu içeriğiyle birlikte gönderilmektedir.
Bu işe girerken hedefe hızlı ulaşabilmek ve bu iş de hızlı yükselebilmek için ürünleri kullanmak çok önemlidir. Kullandığımız ürünleri tavsiye etmemiz daha samimi ve doğru şekilde olmaktadır. O yüzden bu paket çok avantajlı şekilde oluşturulmuştur.
 Aloe Vera Acil Durum Spreyi (Aloe Vera Box Set)
 Aloe Vera Konsantre (Aloe Vera Box Set)
 Aloe Vera Propolis Krem (Aloe Vera Box Set)
 Aloe Vera MSM Vücut Jeli
 Aloe Vera Temizleme Mendilleri
 Aloe Vera Vücut Losyonu
 Aloe Vera Hassas Cilt Kremi
 Aloe Vera Gündüz Kremi
 Aloe Vera Thermo Lotion
 Aloe Vera Nemlendirici Maske
 Aloe Vera Nemlendirici Jel Krem
 Aloe Vera El Kremi
 Aloe Vera Dudak Koruyucu
 Aloe Vera Yüz Peelingi
 Aloe Vera Şampuan
 Aloe Vera Duş Jeli
 Aloe Vera Saç Kürü Spreyi
 Aloe Vera Krem Sabun
 Aloe Vera Deo Roll-on
 Starbox Parfüm Numuneleri (Hediye)

2- Tanıtım Seti
Bu pakette LR’ın günlük kullanıma uygun 8 tam boy kişisel bakım ürünü bulunur. Hepsini 300,70 TL yerine 200 TL’ye indirimli alabilirsiniz. Ek olarak 34 tane parfüm numunesini içeren 70 tl değerindeki Starbox parfüm testerları kutusu hediye olarak gelir. Ayrıca tüm iş evrakları, kataloglar, planlamalar kutu içeriğiyle birlikte gönderilmektedir.
 Aloe Vera Acil Durum Spreyi 150ml (Aloe Vera Box Set)
 Aloe Vera Konsantre (Aloe Vera Box Set)
 Aloe Vera Propolis Krem (Aloe Vera Box Set)
 Aloe Vera MSM Vücut Jeli
 Aloe Vera Vücut Losyonu
 Aloe Vera El Kremi
 Aloe Vera Acil Durum Spreyi 500ml
 Microsilver Plus Diş Macunu
 Starbox Parfüm Numuneleri (Hediye)

3- Serbest Seçim
Serbest Seçim, adından da anlaşılacağı üzere aslında bir paket veya set değildir. Üye olmak için katalogdan kendinize en az 120 TL değerinde ürün seçersiniz, bunlar size 85 TL’ye indirimli olarak gelir. Ve siz bu tutarda ürün aldığınız takdirde üye olmuş olursunuz. Ürün sayısında sınır yoktur istediğiniz kadar ürün alabilirsiniz. Kaç ürün alırsanız alın, hepsini indirimli fiyattan alırsınız. Seçeceğiniz ürünlerle birlikte tüm iş evrakları, kataloglar, planlamalar kutu içeriğiyle birlikte gönderilmektedir.

LR iş ortaklığı için hangi şartlar gerekli?
LR iş ortaklığı için 18 yaşını dolduran herkes üyelik başvurusunda bulunabilir ve LR bağımsız iş ortağı olarak çalışabilir veya kendisi için %40 indirimle ürün satın alabilir.

LR a başlamak için ne kadar para lazım?
Lr' a başlamak için tercihinize göre paket seçeneklerinden biriyle başlayabilirsiniz. Serbest Seçim min. 85 tl, Tanıtım Seti 200 tl ve İş Geliştirme Seti(Önerilen) 350 tl'dir. Ürünlerin katalog fiyatları bu fiyatlardan %40 daha fazladır. Ayrıca paket seçeneklerini tercih ettiğinizde, ürünlerin ayrı ayrı fiyatlarından çok daha uygun fiyatlara gelmektedir. Paket ile başlamak çok avantajlıdır. Hem fiyatlarının alış fiyatından da uygun fiyatlara gelmesi hem de önereceğiniz ürünlerin çeşitlerini kullanmış olmanın büyük avantajı.

LR da herhangi bir riskim var mı?
Lr da herhangi bir riskiniz yoktur. Ödediğiniz paraya karşılık indirimli ürün alırsınız. İster kullanırsınız, ister katalog fiyatından satarsınız, isterseniz bunlarla birlikte ürünleri önererek başka insanların da kullanmalarını sağlayıp, ağınızı oluşturarak yüksek kazançlı yolu tercih edebilirsiniz.

LR da her ay ürün alma - satma veya stok alma zorunluluğum var mı?
Lr da ürün alma veya satma zorunluluğunuz yoktur. Firma sizden ürün stoğu yapmanızı da asla talep etmez. İhtiyacınız olduğunda ürünleri alabilirsiniz veya başkaları için temin edebilirsiniz.

LR da belli bir kotayı geçmem gerekir mi?
Lr da herhangi bir satış yapma zorunluluğu olmadığı için böyle bir kota bulunmamaktadır. Siz kullanıcı ve iş ortaklığı olarak bu yolda yürürseniz, ne kadar çok insana ürünleri tavsiye edip onlarında iş ortağı olmalarını sağlarsanız, o derece prim tablolarından prim hakedişiniz olur ve bu primleri yaptığınız iş ortaklarından almazsınız, firma tavsiyelerinizden dolayı sizi kendi primleriyle ödüllendirir.

LR da iş ortağı olup sadece kullanıcı olabilir miyim?
Lr da sadece kullanıcı olabilirsiniz. Ürünleri liste fiyatlarından indirimli olarak kendi kullanımınız için alabilirsiniz.

LR da nasıl para kazanabilirim?
Lr da para kazanmanın çeşitli yolları vardır. İş ortağı olduğunuz için ürünleri indirimli alıp katalog fiyatından insanlara ulaştırabilirsiniz ve bu size her ürün için %40 kar sağlar. Bununla birlikte daha çok ve ileriye dönük yüksek kazanç elde edebilmek için başka insanları da iş ortağı yapıp, ürünleri kullanmalarını ve onların da tavsiye etmelerini sağlayarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

LR da para kazanmanın üst sınırı var mı?
Lr da para kazanmanın üst sınırı yoktur. Ne kadar çok kazanacağınız tamamen size bağlıdır.

LR da kazandığım parayı nasıl alırım?
Lr, iş ortaklarına geçirdikleri ay döneminde hakettikleri primleri, takip eden bir sonraki ayın 15 inde hesaplarına yatırmaktadır. ( Örn : 1 - 31 Temmuz döneminin hakedişini 15 Ağustosta hesabınıza nakit olarak yatırır)

LR da istediğim zaman iş ortaklığından ayrılabilir miyim?
Lr da iş ortaklığından istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.Herhangi bir bağlayıcılığı yoktur.

LR da aldığım ürünleri değiştirme veya para iadesi hakkım var mı?
Lr dan almış olduğunuz kullanılmamış ve hasarsız ürünleri, fatura tarihinden itibaren 2 ay içerisinde LR' a geri verebilir, değişim talep edebilir veya para iadesi isteyebilirsiniz.

LR da doğru ekipte olmanın önemi nedir?
Lr' a adım atarken doğru ekip çok önemlidir. Birlikte hareket ederek kendi ekibinizi oluşturmanıza, ürün bilgilerini kusursuz şekilde öğrenmenize ve bu işin püf noktalarını, planlamalarını, stratejilerini paylaşıp yol gösterecek bir ekipte olmanız işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır. Lr da size rehberlik edecek kişinin amacı, en azından benim amacım bu, sizin de bağımsız şekilde rehberlik edebileceğiniz bilgi ve birikime ulaşmanızı ve kendi ağınızı oluşturmanızı sağlamaya yardımcı olmaktır.

LR da ne gibi ödüller bulunur ?
Lr da çeşitli ödüller vardır. İşinizde yükselerek ilerledikçe başlangıç olarak Seiko Lr saati, sonrasında Samsung Tablet, sonrasında Samsung A7 Cep Telefonu hediyeleri verilmektedir.
Bu aşamadan sonraki ödüller otomobil konseptidir. İlk olarak Opel Corsa veya Renault Clio araçlarından biri tahsis edilmektedir. Siz ve ekibiniz büyüdükçe bundan sonraki ödül Mercedes A serisi, sonra CLA serisi, Sonra E serisi ve son olarak Porsche modelleri olmaktadır. Araçların hepsi son model ve sıfır km dir. Şu ana kadar onlarca iş ortağı bu araçları kullanmaktadırlar ve hiçbir ücret ödememektedirler. O yüzden LR ın dünyaca kabul görmüş otomobil konsepti eşsizdir.
Ayrıca ücretsiz yurt içi ve yurt dışı gezi ve tatilleri, ücretsiz organizasyonları ve ücretsiz Almanya eğitimleri düzenlenmektedir.Verilen bu ödüller kazançlarınızın dışında verilir ve tamamen ekstradır.