GIDA TAKVİYE ÜRÜNLERİ

Ana Sayfa  →  Ürünler  →  Gıda Takviye Ürünleri


GIDA TAKVİYE ÜRÜNLERİ


LR Fiber Boost


  Zengin lif içeriğiyle LR Fiber Boost tahıl tüketimi düşük. fast-food tüketimi fazla, meyve sebze tüketimi az olan kişiler için mükemmel bir destekçidir. LR Fiber Boost içerisinde 3 farklı bitkiden gelen lifler barındırır. Guar zamkı, kavrulmuş keçiboynuzu ve konyak unu. Bu bitki özütleri içerisindeki yüksek lif miktarıyla bilinirler.

 LR Fiber Boost vücut için önemli olan eser element kromu da içeriğinde barındırır. Krom, kan şekeri seviyesinin normal değerlerde tutulmasına yardımcı olur.

 LR Fiber Boost şeker ilavesizdir. Stevia ile tatlandırılmıştır.LR Fiber Boost detoks etkisi yapar, lif zengini içerikler besinlerle aldığımız toksinlerin ve diğer zararlı maddeleri kendisine bağlayarak vücuttan atılmasına yardımcı olur.

 LR Fiber Boost sindirimi destekler ve şişkinliği hafifletir. İştah azaltıcı etkisi ile doygunluğu artırır ve böylece kilo vermeyi destekler.


UYARI : LR Fİber Boost ilaç değil, gıda takviyesidir. Hiç bir hastalığın tedavisinde kullanılamaz


LR Reishi Plus

Reishi, Asya’da “uzun ömürlü mantar” olarak adlandırılan ve binlerce yıldır Uzakdoğu kültürünün parçası olan bir mantar türüdür. 20. yüzyıla kadar sadece Çin, Kore ve Japonya tarafından bilinirken, şimdilerde batı toplumu da Reishi’ faydaları ve rahatlatıcı etkilerinden haberdar.

LR’ın C Vitamini destekli Reishi Plus kapsüllerinin özellikleri şunlardır :
 Günlük C Vitamini ihtiyacınızın %75’ini sağlar.
 Genetik mühendisliği olmadan üretilmiştir.
 Saf bitki kapsülleridir.
 Vegan beslenme için uygundur (Hayvansal içerik yoktur).
 Laktoz, gluten ve GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizma) içermez.

Kanser ve pek çok hastalığın sebebi bağışıklık sistemimizin güçsüz olmasıdır. LR Reishi Plus‘ın içerisinde bulunan Reishi mantarı tozu ve özü, bağışıklık sistemiz için en güçlü desteklerden biridir. Özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkacak rahatsızlıklara karşı korunmayı destekler.

Reishi mantarı polisakkaritler açısından da zengin olan bir mantar türü. Polisakkaritler oldukça büyük molekül gruplarından oluşan yapılardır. Vücutta işlevlerini gerçekleştirebilmeleri için küçük parçalara ayrılması gerekir. Yapılan araştırmaları, C vitamininin polisakkaritlerin bu büyük moleküllerinin parçalanmasına ve böylece daha işlevsel hale gelmelerine yardımcı olduğunu gösteriyor. İşte bu yüzden Reishi Plus, mantar özünün yanısıra, bu mantarın tüm özelliklerinden fayda sağlanmansını sağlayan C vitamini katkısı bulunuyor.


İçerik Maddeleriyle İlgili Bilgiler :
Reishi, canlı mantar köklerinde, ağaç kütüklerinde, köklerinde veya meşelerin ve kırmızı kayın ağacının kök tabanında yetişen ve onlardan beslenen bir saprofittir. İnsanlar özellikle doğal ortamında yetişen mantarlara uzun zamandır ihtiyaç duydukları için „Ling Zhi“yi uğur getiren ve iyi şans olarak nitelendirmiştir. 70’li yıllarda Reishi’yi dünya genelinde büyük yetiştiricilik tarlalarına ekebilmek üzere bir yöntem geliştirilmişti. Ancak LR Reishi Plus’ta kullanılan mantar türleri doğal ortamında yetişenlerdir.

Reishi mantarının bilimsel ve tıbbı araştırmalar sonucunda ;
 Antioksidanlarca zengin olduğu,
 Bağışıklık sistemini destekleyip güçlendirdiği,
 Hücrelerin yenilenmesine destek olarak kan dolaşımını harekete geçirdiği,
 Vücuttaki toksinlerin atılmasında ve vücut fonksiyonlarını düzenlemede yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Her kapsülde bulunan içerik :
 Reishi mantarı ekstresi : 240 mg
 Reishi mantarı tozu : 100 mg
 C Vitamini : 60 mg

EFSA (Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi) tarafından bilimsel olarak onaylanmıştır.

C vitamini kolajen ve kıkırdak ve sinir sistemi gelişiminin normal fonksiyonuna katkı sağlarken hücrelerin oksidatif stresten korunmasını da destekler.

Reishi Plus kullanımı :
Yemekten önce olacak şekilde günde 1 kez, 1 kapsülü bir bardak su ile tüketin. Belirtilen, önerilen günlük tüketim miktarı aşılmamalıdır. Çeşitli ve dengeli beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam sürmeye dikkat edin. Ürünü çocukların erişiminden uzak tutun. Serin ve kuru yerde saklayın.


UYARI : LR Reishi Plus ilaç değil, gıda takviyesidir. Hiç bir hastalığın tedavisinde kullanılamaz


LR Pro Balance

LR Probalance, LR’ın alkali beslenmeye yardımcı mineral hapları. Kendinizi daha sağlıklı ve zinde hissetmenizi sağlıyor. Metabolizmanızı hızlandırıyor. Zihinsel performansınız artıyor.

PEKİ PROBALANCE ALKALI BESLENMEYİ NASIL DENGELER ?
 Aşırı asitlenmeden tamamen korunmanız tamamen imkansız. LR Probalance ie sadece düzenleyici, daha doğrusu destekleyici bir besin takviyesi sunmaktadır.
 Her şeyden daha önemlisi vücudunuza, ProBalance’ın içerisinde dengeli bir ölçüde bulunan yeterli, esas ve bazik (alkali) mineralleri almanızdır. Bu mineraller; Kalsiyum, Potasyum, Magnezyum ve Sodyumdur. Bunlar vücuttaki Asit-Baz dengesini düzenlemekle yükümlüdür.
 ProBalance’ın içerisinde kalsiyum ve sodyum karbonat bulunmaktadır. “Asit intibitörü (azaltıcısı)” olarak adlandırılan karbonat, artan mide asidi durumunda mideyi sarar ve buna bağlı ortaya çıkabilecek mide yanmasını engeller.
 Aynı zamanda ProBalance’ın içeriğinde potasyum ve magnezyum sitrat bulunur. Sitratların metabolizma içerisinde kullanımı oldukça değerlidir ve bazik (aklali) mineralleri hızlıca kan dolaşımına taşır.
 Güçlü kalabilmemiz ve kendimizi sağlıklı hissedebilmemiz için mineraller ve eser elementler içeren, takviye edici gıda ProBalance ile günlük beslenmemiz düzenlenir, aynı zamanda da desteklenir.


UYARI : Pro Balance ilaç değil, gıda takviyesidir. Hiç bir hastalığın tedavisinde kullanılamaz


LR Master Drink :

Master Drink pek çok hastalığın sebebi olan Oksidatif Stres’i aşağıdaki içeriklerle yok ediyor:
 Resveratrol (Fransız paradoksu / Cabernet Sauvignon üzümleri)
 Klorofil
 Yeşil çay
 E vitamini
 Selenyum


Bunlarla da vücudun enerji üretimini artırıyor :
 B Vitaminleri
 Kolin
 Koenzim Q10
 Demir
 Karnitin

Aşağıdaki durumlar için Master Drink‘i önerebilirsiniz :
Hafızayı güçlendirmek, unutkanlığı azaltmak, tanısı konmuş demir eksikliği ve vitamin eksikliği durumlarında, kalp-damar rahatsızlıgı durumlarında, damar sertleşmesi vs., genel olarak vücudu oksidatif stresten korumak için, hamilelerde ilk 3 aydan sonra destekleyici olarak vücudun detoksifikasyonu için kullanabilirler.

Ö N E M L İ

Kan sulandırıcı kullananlar içerisindeki Koenzim Q10 içeriği yüzünden bu içeceği kullanmamalı, ilacın etkisini yok ediyor. Doktor tavsiyesiyle demir hapı veya vitamin hapı kullananlar da aynı anda Master Drink tüketmemeli, yoksa yüksek doz almış olurlar.

Master Drink Kullanımı :
Günde 1 x 80 ml kullanılması önerilir (8 kapak dolusuna eşdeğerdir). İdeal olarak öğünlerden sonra ve beğeniye göre sade, sulandırılmış veya meyve suyu eklenmiş şekilde tüketilebilir. Tüketmeden önce çalkalayın. Kapağını açtıktan sonra buzdolabında saklayın ve bir hafta içinde tamamını tüketin. Önerilen günlük tüketim miktarı aşılmamalıdır. Ürünü çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.

Tüketim Önerisi :
Master Drink günde tek doz kullanılacak şekilde formüle edilmiştir. Günlük alım dozunun gün içerisinde farklı zamanlara bölünerek kullanılmasına gerek yoktur. Master Drink özellikle yoğun iş hayatına sahip ve oldukça meşgul kişileri hedef almaktadır. Bu kişiler için ürün kullanımının basit olması önemli bir noktadır.

Sıkça Sorulan Sorular :
1 - Master Drink'i ne zaman kullanmalıyım?
Master Drink'i yemeklerden önce kullanın. Ürünü her gün aynı saatte kullanmaya özen gösterin. Uzun süreli ve düzenli kullanımı önerilmektedir. Günlük önerilen alım miktarı olan 80 ml'ye göre hesaplandığında 500ml'lik bir şişe Master Drink yaklaşık 6 gün kullanılabilir. 80 ml yaklaşık olarak bir su bardağının yarısından daha az bir miktara denk gelmektedir.
2 - Master Drink'in kullanım şekli nasıldır? Herhangi bir yan etki oluşturur mu?
Master Drink yüksek oranda konsantre antioksidanlar içerir. Bunlar özellikle.tanen olarak adlandırılan polifenol ailesine ait olan antioksidanlardır. Acı bir tada sahip olan polifenoller güçlü antioksidanlar olarak bilinirler. Kullanımları sonrasında hafif bulantı hissine sebep olabilmektedirler. Bu durum özellikle ürün aç karnına kullanıldığında gözlemlenir ve ürünün içeriğindeki yararlı oksidanların miktar olarak fazla olduğunun göstergesidir.
Temelde Master Drink'in yemeklerden önce tüketilmesi tavsiye edilir. Ürünün bu şekilde kullanımı ürün içeriğindeki maddelerin vücut tarafından daha hızlı şekilde emilmesine yardımcı olur. Mide bulantısı gibi durumlarda, ürün yemeklerden sonra kullanılabilir. Ayrıca meyve suyu ile karıştırılarak kullanıldığında vücut ile uyumluluğunun arttırılmasına yardımcı olur.
3 - Neden Master Drink'in rengi yeşildir ?
Master Drink'in yeşil rengi ,çerisinde bulunan klorofilden gelmektedir. Bu doğal boyar maddeyi bitkiler fotosentez yaparken kullanırlar. Doğal bir madde olduğundan Master Drink'in renginde aman zaman farklılıklar gözlemlenebilir.
4 - Master Drink'in Özel tadı nasıl sağlanıyor ?
Master Drink'in tadı oldukça doğaldır. İçeriğinde yüksek konsantrasyonlarda bitkisel antioksidanlar nedeniyle hafif acı bir tada sahiptir. Yüksek tatlandırma özelliğne sahip yenilikçi "Stevia" ile ürünün tadı özelleştirilmiştir.
5 - Master Drink'in içeriğinde aloe vera olması sebebi ile Aloe Vera Jel içecekler yerine kullanılabilir mi?
Aloe Vera jelinin bilinen tüm kalitesi ve faydaları Master Drink ile harmanlanmıştır. Master Drink'teki antioksidan oranını daha yüksek tutabilmek için üründeki Aloe Vera miktarı daha azdır. Bu sebeple Master Drink'i Aloe Vera Jel İçecekler yerine tüketmeniz uygun değildir.
6 - Master Drink içeriğinde neden Aloe Vera var?
Dr. Joe A. Winson liderliğindeki Amerikalı araştırmacıların çalışmalarında saf Aloe Vera jelinin vitaminlerin biyoyararlanımını artırdığı gözlenmiştir. Örneğin E vitamininin vücut tarafından emilimi saf Aloe Vera yaprak jeli ile birlikte %269 oranında artmaktadır.
7 - Master Drink kalitesini nasıl garantiliyor?
SGS INSTITUT FRESENIUS'un yaptığı kapsamlı ve hammaddeden başlayan ve tüm üretim aşamalarını denetleyen bir kalite kontrol süreci bulunmaktadır. Bitmiş ürünler de aynı zamanda gizli saha denetimlerinde kontrol edilmektedir. Açıkça Master Drink üzerinde ünlü SGS INSTITUT FRESENIUS kalite mührü bu ürüne objektif bir onay vermektedir.
8 - Master Drink'i şeker hastaları tüketebilir mi?
Master Drink az miktarda şeker ile dekstroz içermektedir. Günlük alım miktarı 80ml 0.87 ekmek birimine sahiptir. Eğer şeker hastasıysanız kullanmadan önce doktorunuza danışınız.


UYARI : Aloe Vera Jel İçecekler ilaç değil, gıda takviyesidir. Hiç bir hastalığın tedavisinde kullanılamaz


LR ALOE VERA JEL İÇECEKLER


Aloe Vera Jel İçecek Şeftalİ


Yeni Aloe Vera Jel İçecek Şeftali %98 saf Aloe Vera yaprak jeli içeren, şeker ilavesi olmayan sağlıklı bir besin kaynağıdır. Aloe Vera Jel İçecek Şeftali şeker içermemesine rağmen şeftalimsi ve ferahlatan bir tada sahiptir.

 Tamamen şekersiz. Günlük porsiyonda sadece 0.0054 karbonhidrat oranı.

 Çok hafif, sadece 13.5 kj/3.6kcal

 En yüksek Aloe Vera oranı : %98 saf Aloe Vera yaprak jeli

 Özellikleri :
Aloe Vera Jel İçecek Şeftali %98 saf Aloe Vera yaprak jeli içeren sağlıklı bir besin kaynağıdır. Şeker ilavesi olmadığından diyabetliler için uygundur.Değerli içerik maddeleri sağlığa katkıda bulunabilir ve metabolizmayı destekleyebilir. Tavsiye edilen günlük dozla %100 oranında C vitamini alınır.
LR'ın kullandığı Aloe Vera her zaman kaliteli bir üründür. Meksika platolarındaki ekim alanlarında düzenli bir şekilde kontroller sürdürülmektedir.
Saf Aloe Vera jelinin özenle işlenmesiyle ve sürekli yapılan kontrollerle Almanyadaki yüksek kalitenin eşit düzeyde kalması garantilenir.

Daima kalite taleplerine cevap verebilmek için sadece iyi ham maddeler kullanılır. Yetiştiricilikte hiçbir şekilde tarım ilacı (pestisit) ve suni gübre kullanılmaz. Tüm diğer işlemlerde de kalite güvencesi mevcuttur. SGS INSTITUT FRESENIUS ve IASC tarafından düzenli olarak yapılan kontroller bunun teminatıdır.

Her gün öğünlerden yarım saat önce 3 x 3 kapak şeklinde tükebilirsiniz. Öğünlerden sonra 3 x 2 kapsül alınan LR’ın Probalance mineral haplarıyla da desteklerlerseniz PH’ınız dengelenir, vücudunuz asidikten alkaliye geçer. Bu da hücrelerinizin daha sağlıklı bir ortamda çalışmasını sağlayarak metobolizmanızı hızlandırır ve kilo vermeye destek olur.

Kilo vermek için mutlaka bir diyet programı uygulamanız gerektiğini unutmayın. Diyetinizin yanında kullanacağınız Şeftalili Aloe Vera Jel İçecek ve Probalance Mineral Hapları kilo kontrolüne yardımcı olur


UYARI : Aloe Vera Jel İçecekler ilaç değil, gıda takviyesidir. Hiç bir hastalığın tedavisinde kullanılamaz


Aloe Vera Ballı ve Sivera Jel İçecek

LR’ın en çok satılan jel içecekleri Aloe Vera Isırganlı İçecek SIVERA ve Aloe Vera Jel İçecek BALLI içerisindeki zengin vitamin ve minerallerle sağlığımıza katkıda bulunur. Bu içecekler bağışlık sisteminizi düzenlerken, aynı zamanda farklı rahatsızların tedavisine destek verebilir.

Aloe Vera Isırganlı İçecek SIVERA’nın etkili olduğu durumlar ;
1 - Romatizmal eklem iltihabında etkilidir.
2 - Eklem sıvı azalmaları (kireçlenmeler)
3 - Kan dolaşımını güçlendirir
4 - Anti-enflamatuvar.
5 - İdrar söktürücü, kandaki ağır metalleri ortadan kaldırır.
6 - Hipoglisemi kontrolünde etkilidir.
7 - Böbrekleri güçlendirir.
8 - Hafif laksatiftir (bağırsak yumuşatıcıdır).
9 - Bağışıklık sistemini güçlendirir.
10 - Prostat kanserinin ve yaşlanma ile ortaya çıkan prostat büyümesinin önlenmesinde etkilidir.
11 - Anti-viral
12 - Sedef gibi metabolik cilt rahatsızlıklarında etkilidir.
13 - Adet dönemi öncesi ve boyunca görülen sendromların hafifletilmesinde etkilidir.


Aloe Vera Jel İçecek BALLI‘nın etkili olduğu durumlar ;
1 - Tip 2 şeker hastalığı üzerinde uzun süreli kullanımla kan şekerini düzenleyerek etkili olur. (en az 12 hafta)
2 - Kandaki yüksek yağ oranının dengelenmesine yardımcı olur (hiperlipidemi).
3 - Bağışıklık sistemini güçlendirir.
4 - Sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcıdır.
5 - Anti-enflamatuvar (iltihap önleyici).
6 - Anti-viral.


1 - Eğer Tip 2 diyabetten muzdarip isek ve aloe vera jel içeceği en az 12 hafta, yani 3 ay kullanırsak, kan şekerimizin normal sınırlar içerisine gerilediğini çok rahat görebiliriz. Burada insüline bağımlı, yani doğuştan gelen Tip 1 diyabet hastası olmamak gerektiğinin altını çiziyorum (Meika Foster, Duncan Hunter, and Samir Samman, Herbal Medicine: Biomolecular and Clinical Aspects. 2nd edition. Chapter 3: Evaluation of the Nutritional and Metabolic Effects of Aloe vera, 2011.).

2 - Kötü beslenme veya obeziyete bağlı hiperglisemi (yüksek kan şekeri) ve hiperlipidemi (trigliserid gibi kan yağlarının yükselmesi) durumlarında yine 8-12 haftalık, yani 2-3 aylık kullanımda kan şekeri ve özellikle kandaki trigliserid seviyesinin normal düzeye gerilemesi kuvvetle muhtemeldir (Meika Foster, Duncan Hunter, and Samir Samman, Herbal Medicine: Biomolecular and Clinical Aspects. 2nd edition. Chapter 3: Evaluation of the Nutritional and Metabolic Effects of Aloe vera, 2011.).

3 - Aloe Vera Jeli düzenli olarak 90 gün yani 3 ay boyunca kullanıldığında yüzdeki kırışıkların azaldığı ve cilt elastikiyetinin yüksek oranda arttığı görülmüş! Aloe vera bunu kolajen gibi cilt yapı taşlarının üretimini arttırarak yapıyor, yani onun için iş bile değil smile ifade simgesi (Cho, S. et al., Dietary Aloe Vera Supplementation Improves Facial Wrinkles and Elasticity and It Increases the Type I Procollagen Gene Expression in Human Skin in vivo, Ann Dermatol (Seoul) Vol. 21, No. 1, 2009 ). Kolajen üretimindeki artışı aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

4 - Aloe vera jel içeceği 2-3 hafta süre ile düzenli olarak kullandığımızda tüm bağışıklık sistemimiz adeta sel olup akıyor, bağışıklık hücreleri çoğalmaya ve yabancı maddelerle (bakteri, virüs vb.) karşılaştığında onlara karşı savunma maddelerini (antikorları) kat kat fazla üretmeye başlıyorlar (Balan B.J. et al., Oral administration of Aloe vera gel, anti-microbial and anti-inflammatory herbal remedy, stimulates cell-mediated immunity and antibody production in a mouse model, Cent Eur J Immunol. 2014; 39(2): 125–130). Bu da aloe vera içeceklerin bağışıklığı güçlendirici, anti-bakteriyel, anti-viral etkisini kanıtlıyor.

5 - İltihaplı bağırsak hastalıklarında, özellikle ülseratif kolit gibi durumlarda aloe vera jel içeceği 4 hafta süre ile kullandığımızda hem bağırsak dokusunda iyileşme hem de hastaların şikayetlerinde belirgin şekilde azalma olduğu ve bu etkinin bu tür bağırsak hastalıklarında en sık kullanılan “mesalazine” adlı ilacın etkisiyle eş değer olduğu görülmüştür (Langmead L. et al., Randomized, double-blind, placebo-controlled trial of oral aloe vera gel for active ulcerative colitis, Aliment Pharmacol Ther 2004; 19: 739–747).

6 - Aloe vera jelini 14 gün boyunca düzenli kullandığımızda kanımızdaki toplam anti-oksidant kapasitesinde oldukça belirgin bir artış görülecektir (Journal of Complementary and Integrative Medicine. Volume 12, Issue 2, Pages 159–164). Bu da aloe vera jel içeceğinin, çeşitli nedenlerle metabolizmamızda oluşan ve kan dolaşımımıza katılarak üzerimizde toksik etki yaratacak olan zararlı maddelerden bizi kurtaran bir gıda takviyesi olduğunu gösteriyor.


UYARI : Aloe Vera Jel İçecekler ilaç değil, gıda takviyesidir. Hiç bir hastalığın tedavisinde kullanılamaz


Cistus ıncanus Çayı

LR’ ın yepyeni ürünü Cistus Incanus (Laden) çayı. Cistus Incanus‘un tarihi milattan önce 4. yüzyıla kadar dayanmaktadır. Yakın doğuda, Kuzey Afrika’da ve Avrupa Akdeniz bölgesinde hoş bir içecek olarak kısa zamanda sevilmeye başlanmıştır. Bu içeceğe karşı oluşan güçlü ve hoş kazanım, ortaçağın sonlarına kadar taşınmıştır.

Laden bitkisi içerdiği çok sayıdaki polifenoller sayesinde soğuk algınlığı, nezle vb. üst solunum yolu enfeksiyonlarını önlemede oldukça etkilidir. Ayrıca bağırsak hareketlerinin düzenlenmesinde etkilidir. Kış yaklaşırken özellikle sık hasta olanların içmelerini tavsiye ederim.

Bu bitkiden nasıl yararlanıyoruz?
Sadece ayıklanmış yapraklar işlem görmektedir. Sürekli yapılan kalite kontrollerinde ve işlem süresince yüksek hijyene ve kaliteye büyük bir özen gösterilmektedir.

Ürünümüzde hangi hammaddeyi kullanmaktayız?
Cistus Incanus ssp. Tauricus’i hammadde olarak kullanmaktayız. Bu bitki tarlada değil, doğada kendiliğinden yetişen bir bitkidir.

Cistus Incanus nasıl bir üründür?
Cistus Incanus gıda takviyesidir, ilaç değildir. Gıda takviyelerinin asıl görevi, vücudun günlük beslenmeden yeteri miktarda alamadığı maddeleri sağlamaktır. Gıda takviyesinin görevi vücuttaki belirli metabolik işlemleri sağlamak veya etkilemek değildir. Bu ilaçların görevidir. Bu yüzden gıda takviyelerinin herhangi bir hastalığın iyileştirilmesinde etkisi olmadığına dikkat çekilmelidir.

Cistus Incanus’u özel yapan nedir?
Cistus Incanus polifenol bakımından zengin ve yenilebilir bir bitkidir. Polifenoller antioksidan olarak kullanımıyla bilinirler.


LR’ın bu yeni ürünü tekli ve iki paketlerde satılıyor. LR’a üye olarak Cistus Incanus çayını indirimli olarak alabilirsiniz.


GIDA TAKVİYELERİ İLE İLGİLİ UYARILAR

Bu ürünlerin kullanımıyla ilgili olarak LR Ürün Sorumlusu Müge Çetin’in bazı uyarıları var :

  Reishi Plus ve aloe vera jel icecekler bir arada kullanılmamalı. Ya jel icecekler ya da Reishi Plus tercih edilmeli. Her ikisi de vitamin açısından içeriği zengin oldugu icin böbrekleri yorabilir.
  Probalance ve Probiotic12 bütün gıda takviyeleriyle birlikte kullanılabilir.
  Fiber Boost³ gıda takviyesi olarak değil, bir ara öğün olarak kullanılabilir. Tokluk hissi verir. Dolayisiyla diğer gıda takviyeleri ile kullanılabilir.
  Birlikte kullanabileceğimiz gıda takviyelerini aynı anda tüketmiyoruz. Sabah birini, akşam diğerini şeklinde gün içine dağıtıyoruz.
  Gıda takviyelerimiz yetişkinler ve 11 yaş üstü (30 kilo üzeri) çocuklar için uygun.
  Hamilelik ve emzirme dönemleri için veya düzenli ilaç kullanımı durumunda mutlaka doktora danışılmalı.